Roczne dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Było pod opieką pijanej matki

Polska
Roczne dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Było pod opieką pijanej matki
POLICJA LUBELSKA
Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jej organizmie kobiety

Roczne dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala we Włodawie (Lubelskie). Opiekowała się nim pijana matka. Kobieta została zatrzymana, postępowanie w tej sprawie wszczęła prokuratura – poinformowała w piątek policja.

Policjanci we Włodawie zostali powiadomieni w czwartek wieczorem, że do tamtejszego szpitala przywieziona została roczna dziewczynka z obrażeniami ciała. Dziecko przywiózł ojciec, który po powrocie z pracy zastał w domu zapłakaną córeczkę. Matka, która miała się nią opiekować, była pijana.

 

Kiedy policjanci pojechali do mieszkania kobiety, badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jej organizmie.

 

Odpowie za narażenie dziecka

 

- 45-letnia kobieta została zatrzymana za sprawowanie opieki nad dzieckiem pod działaniem alkoholu, w wyniku czego w nieustalonych na tą chwilę okolicznościach doznało ono obrażeń ciała - przekazała rzeczniczka policji we Włodawie sierż. szt. Elwira Tadyniewicz.

 

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Parczewie. - Będzie ono prowadzone w kierunku narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia i spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

 

Dziewczynka została przewieziona do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Rozpoczęto wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie