Przekroczył prędkość o 85 km/h. Tłumaczył, że nie zna polskich przepisów

Polska
Przekroczył prędkość o 85 km/h. Tłumaczył, że nie zna polskich przepisów
Policja Wrocławska
26-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h

Kierowca z Ukrainy, który jechał seatem 135 km/h zamiast 50, tłumaczył policjantom wrocławskiej drogówki, że nie miał świadomości, z jaką prędkością jedzie. Potem wyznał, że nie zna przepisów obowiązujących w Polsce. Mężczyzna został ukarany mandatem wysokości 500 złotych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Policjanci z wrocławskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED zauważyli kierującego osobowym seatem. Jadąc nieoznakowanym radiowozem, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości auta za pomocą wideorejestratora.

 

Jak się okazało, kierowca jechał z prędkością 135 hm/h, podczas gdy na drodze obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h. Prawo jazdy 26-latka zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

 

ZOBACZ: Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

 

Kierujący, który pochodzi z Ukrainy, wyznał policjantom, że nie był świadomy, z jaką prędkością jedzie, a dodatkowo oznajmił, że nie zna przepisów obowiązujących w Polsce.

 

Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie