Mężczyzna wpadł do głębokiego szybu. Akcja ratunkowa na terenie przepompowni

Polska
Mężczyzna wpadł do głębokiego szybu. Akcja ratunkowa na terenie przepompowni
www.112malopolska.pl
Okoliczności wypadku ustala policja

Zakończyła się akcja ratunkowa w Gromcu (pow. chrzanowski, woj. małopolskie), gdzie do szybu przepompowni wody wpadł 60-latek. Mężczyznę z obrażeniami przetransportował do szpitala śmigłowiec LPR.

Policja ustala przyczyny i okoliczności wypadku. Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową policji w Chrzanowie Iwonę Szelichiewicz wynika, że 60-latek, pochodzący z gminy Nowy Korczyn (woj. świętokrzyskie), był pracownikiem firmy budowlanej i podczas robót na rusztowaniu, przy komorze pompy, spadł z wysokości 2 metrów do głębokiego na 7 metrów szybu.

 

www.112malopolska.pl
 

Przepompownia wody przy ul. Długiej w Gromcu pełni funkcję przeciwpowodziową, zbiera deszczówkę z okolicy, w tym m.in. z pobliskich kopalń, i odprowadza wodę do Wisły.

 

Helikopter LPR na miejscu

 

Zgłoszenie o wypadku straż otrzymała o godz. 10:05 w środę. Półprzytomnego mężczyznę z obrażeniami przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

www.112malopolska.pl
 

W akcji ratunkowej uczestniczył m.in. zespół ratownictwa medycznego i specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego "Kraków 3".

 

- Na miejscu policja wykonuje czynności. Nie znamy jeszcze przyczyny zdarzenia – powiedziała rzeczniczka prasowa policji w Chrzanowie.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie