Arizona, USA: katastrofa kolejowa na moście. "Scena jak z piekła"

Świat
Arizona, USA: katastrofa kolejowa na moście. "Scena jak z piekła"
AP/NICOLE MAPLESS
Po tym, jak pociąg wykoleił się, część mostu runęła na przebiegającą pod nim drogę

Częściowo zawalił się most kolejowy w Tempe (USA, stan Arizona) po tym, jak wykoleił się i zapalił przejeżdżający przez niego pociąg towarowy. Jego wagony służyły do przewozu drewna, a niektóre były cysternami. Służby zapewniają, że nie doszło do wycieku niebezpiecznych substancji, ale nie wiedzą jeszcze, co znajdowało się w środku. W wypadku nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 6:30 czasu miejscowego, gdy pociąg towarowy, przewożący drewno oraz nieustaloną jeszcze substancję, wjechał na most przecinający jezioro. Wtedy skład wykoleił się i zapalił. 

 

Jak podało Fox News, przeprawa częściowo zawaliła się, ale ani lokomotywa, ani wagony nie wpadły do wody.

 

- Paliło się wiele wagonów, a także przewożone drewno. Przyczyny wykolejenia się składu są jeszcze nieustalone - przekazała straż pożarna w Tempe. 

 

WIDEO: Wypadek kolejowy na moście w USA

 

  

 

Nie wiadomo, co było w cysternach

 

Nikt z załogi pociągu nie został ranny, ale jedna z osób uskarża się na problemy z oddychaniem ze względu na rozprzestrzeniający się gęsty dym. Nie ma też informacji, by poszkodowani zostali przypadkowi przechodnie. 

 

ZOBACZ: Katastrofa kolejowa w pobliżu Czeskiego Brodu. Podano prawdopodobną przyczynę

 

Służby nie wiedzą jeszcze, jaka substancja znajdowała się w cysternach. - Nie ma doniesień o wyciekach - mówił Tim McMahan, rzecznik operatora kolejowego Union Pacific Railroad, w rozmowie z agencją AP.

 

Lokalna policja poinformowała o wprowadzeniu drugiego stopnia alarmowego związanego z pożarem.

 

 

"Ogień wlewał się do jeziora"

 

Amerykańska stacja CBS dotarła do Camille Kimball, kobiety, która w chwili wypadku przejeżdżała na rowerze pod mostem.

 

- Nagle pociąg stał się bardzo głośny. Odwróciłam się i zobaczyłam najstraszniejszą rzecz w życiu. Ogień "wlewał się" do jeziora z mostu. Wyglądało to jak scena z piekła - opisała. 

 

Akcja służb na miejscu zdarzenia nadal trwa. Stu strażakom, którzy pracowali na miejscu, udało się ugasić płomienie. Lokalne władze zalecają mieszkańcom Tempe, aby unikali korzystania z okolicznych dróg, bo występują na nich spore utrudnienia w ruchu.

wka/luq/ polsatnews.pl, Fox News, CBS, AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie