Łódź utknęła na Wiśle. Na pokładzie rodzina z dziećmi

Polska
Łódź utknęła na Wiśle. Na pokładzie rodzina z dziećmi
KPP Kozienice
Istniało zagrożenie, że łódź się wywróci

Policjanci i strażacy z pow. kozienickiego (Mazowieckie) pomogli rodzinie z dziećmi, której łódź utknęła na progu spiętrzającym na Wiśle. Ponieważ istniało zagrożenia wywrócenia się łodzi, wodniacy najpierw zabrali na brzeg dwie dziewczynki, a następnie pomogli ich rodzicom.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach mł. asp. Ilona Tarczyńska, w sobotę funkcjonariusze pełniący służbę na Wiśle na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawisła na progu spiętrzającym. Płynęła nią cała rodzina.

 

- Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się łodzi mundurowi zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg. Następnie powrócili do łodzi, by pomóc rodzicom dziewczynek - przekazała rzeczniczka kozienickiej policji.

 

ZOBACZ: Śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Dąbie. Zatrzymano jedną osobę

 

Przy wsparciu policjantów, strażaków i osób prywatnych udało się wyprowadzić łódź i rodzina mogła bezpiecznie popłynąć dalej.

 

Policja apeluje, aby szczególnie na odcinku Wisły w okolicy miejscowości Świerże Górne zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone, zwłaszcza dla większych łodzi.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie