Odnaleziono ciało 18-latka ze Szkocji. Żeglował z grupą znajomych na jeziorze Dargin

Polska
Odnaleziono ciało 18-latka ze Szkocji. Żeglował z grupą znajomych na jeziorze Dargin
Zdj. ilustracyjne/ Google Street View
Do zdarzenia doszło z dala od brzegu; zaginiony to 18-letni obywatel Szkocji

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach płetwonurkowie odnaleźli i wydobyli z wody ciało 18-latka ze Szkocji, który zaginął w niedzielę podczas kąpieli w mazurskim jeziorze Dargin - poinformowała policja.

Jak powiedziała Agnieszka Filipska z policji w Węgorzewie, ciało poszukiwanego odnaleźli i wydobyli z jeziora około godz. 20.30 płetwonurkowie ze straży pożarnej.

 

Według policji kilka godzin wcześniej służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że na jeziorze Dargin w pobliżu miejscowości Pieczarki doszło prawdopodobnie do utonięcia młodego mężczyzny - 18-letniego obywatela Szkocji.

 

ZOBACZ: Tragedia nad zalewem. Utonęły trzy osoby, w tym 6-latka

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jachtem pływała grupa znajomych w wieku 18-20 lat. Część załogi zeszła z pokładu po drabince do wody, żeby popływać z dala od brzegu.

 

- Jeden z nich w pewnym momencie zaczął tonąć i zniknął pod wodą. Pozostali próbowali udzielić mu pomocy, ale nie udało się. Dlatego zawiadomili służby - przekazała policjantka.

 

Ciało odnaleziono kilkaset metrów od brzegu

 

Jak przekazał st. kpt. Ireneusz Lalak z węgorzewskiej straży pożarnej, ciało poszukiwanego odnaleziono około 300-400 metrów od brzegu, na głębokości 19 metrów.

 

W akcji poszukiwawczej, prowadzonej z użyciem sonarów, uczestniczyły dwie grupy wodno-nurkowe PSP, łódź ratownicza i karetka wodna Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.

 

ZOBACZ: Skoczył na "bombę", już nie wypłynął. Rośnie liczba utonięć

 

Okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratury z Giżycka.

 

Według policji w sobotę utonęło siedem osób na terenie województw: świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 186 utonięć.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie