Dzieci zatrzasnęły się w nagrzanym samochodzie. Nie żyje 3-latka, jej siostra walczy o życie

Świat
Dzieci zatrzasnęły się w nagrzanym samochodzie. Nie żyje 3-latka, jej siostra walczy o życie
Zdj. ilustracyjne/Polsat News
Nieprzytomne dziewczynki w samochodzie znalazł policjant

Trzyletnia dziewczynka zmarła, a jej młodsza siostra trafiła do szpitala w stanie krytycznym po tym, jak obie zatrzasnęły się w nagrzanym od słońca samochodzie, zaparkowanym przed domem ich matki. Kobieta w tym czasie położyła się. Odsypiała w domu nocną zmianę. Dzieci zaczęła szukać dopiero po przebudzeniu z krótkiej drzemki. Śledztwo prowadzi policja w Arkansas (USA).

Do zdarzenia doszło w miasteczku Booneville w stanie Arkansas. 21-letnia Kaylee Petchenik po powrocie do domu z nocnej zmiany ucięła sobie krótką drzemkę. Gdy się przebudziła, zauważyła, że zniknęły jej dwie córki - 3-letnia Laykn i 15-miesięczna Olivia.

 

Kobieta rozpoczęła gorączkowe poszukiwania dziewczynek, jednak nigdzie nie mogła ich znaleźć. Wtedy poprosiła o pomoc swojego sąsiada. Jednak mężczyzna stwierdził, że dzieci nie widział.

 

Policjant znalazł dzieci w samochodzie

 

W końcu 21-latka zdecydowała się zadzwonić po policję. Po przyjeździe na miejsce jeden z funkcjonariuszy znalazł dzieci leżące na podłodze stojącego przed domem samochodu. Dziewczynki były nieprzytomne. Natychmiast trafiły do szpitala.

 

Lekarzom nie udało się uratować starszej z nich. Młodsze dziecko jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

 

ZOBACZ: Matka zostawiła dwoje dzieci w aucie i poszła na zakupy. Na zewnątrz było ponad 30 stopni

 

Dokładne okoliczności śmierci 3-latki pomoże ustalić sekcja zwłok. Policja poinformowała jednak w komunikacie, że "obie dziewczynki są oczywistymi ofiarami upału".

 

Nie podano w jaki sposób dzieci znalazły się w pojeździe, ani jak długo w nim przebywały.

 

 

Sąsiad 21-latki, do którego zwróciła się o pomoc, powiedział w rozmowie z mediami, że kobieta wyglądała na "zmartwioną i wystraszoną". 

 

Jak dodał, kobieta zapewniła go, że przed zaśnięciem zamknęła drzwi do swojego domu na klucz.

 

38 stopni Celsjusza

 

Jak informuje CNN, powołując się na serwis AccuWeather.com temperatury w Booneville były tego dnia bliskie rekordów. Z kolei Robert Darby, meteorolog z National Weather Service w Tulsa w stanie Oklahoma, doprecyzował, że w chwili tragedii w miasteczku było ponad 38 stopni Celsjusza.

 

ZOBACZ: Opaska i aplikacja. Pomysły Włochów jak nie zostawić dziecka w nagrzanym aucie

 

Służby ostrzegają, że przy takiej temperaturze wystarczy jedynie kilka minut, aby u zamkniętej w aucie osoby pojawiały się trudności z oddychaniem.

 

 

Ze statystyk prowadzonych przez organizację Kids and Cars od 1990 roku w całych Stanach Zjednoczonych w zamkniętych, nagrzanych samochodach zmarło ponad 940 dzieci. Tylko w 2020 roku zanotowano co najmniej 11 takich przypadków.

dk/hlk/ polsatnews.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie