Nie żyje aktor Jacek Czyż. Wszyscy znali jego głos z ról dubbingowych

Kultura
Nie żyje aktor Jacek Czyż. Wszyscy znali jego głos z ról dubbingowych
East News
Jacek Czyż zmarł w wieku 67 lat

"Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że »zaraz się zobaczymy«. Inaczej miało to »zaraz« wyglądać" - poinformował na Facebooku były warszawski radny Andrzej Golimont, przyjaciel aktora. Znany z setek ról dubbingowych Czyż miał 67 lat. Zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

"Jacek. Większości bardziej znany z głosu niż twarzy, bo i Tygrysek i RedBull i tysiące dubbingowych ról. Ale przecież także aktor dziesiątków filmów" - napisał na Facebooku Golimont.

 

Golimont: "Kompan. Żartowniś"


"Jacek. Kompan. Żartowniś. Dobry człowiek. Strasznie smutno" - dodał. Wpis skomentował m.in. aktor Wiktor Zborowski. "Cholernie smutno" - napisał.

 

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że „zaraz się zobaczymy”....

Opublikowany przez Andrzeja Golimonta Piątek, 24 lipca 2020

 

"Drodzy, dziś odszedł mój Tata. Będzie nam go brakować najbardziej ale wiem że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa »ojejku jejku« w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cię, Czyżu seniorze" - napisał na Facebooku Aleksander Orsztynowicz-Czyż.

 

Drodzy, dziś odszedł mój Tata Będzie nam go brakować najbardziej ale wiem że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa "ojejku jejku" w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cie Czyżu seniorze.

Opublikowany przez Aleksandra Orsztynowicz-Czyż Piątek, 24 lipca 2020

 

Znany ze swojego głosu

 

Jacek Czyż to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Występował m.in. w Teatrze Komedia i Teatrze Narodowym w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i serialowych. 

 

ZOBACZ: Nie żyje żona Johna Travolty. Aktorka miała 57 lat

 

Znany był przede wszystkim jego głos, którego użyczył w setkach produkcji. Podkładał go do takich postaci jak Tygrysek z "Kubusia Puchatka", "Rafiki" z Króla Lwa, Diabeł Tasmański w "Kosmicznym Meczu" czy Argus Filch w "Harrym Potterze".

 

W 2017 roku zakończył karierę z powodu udaru mózgu. W tym samym roku wykryto u niego nowotwór prostaty z przerzutami na kości.

prz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie