Weszła do wody i nie wróciła. Szukało jej 180 osób

Polska
Weszła do wody i nie wróciła. Szukało jej 180 osób
facebook.com/Sopockie WOPR
Kobiety poszukiwano przez ponad trzy godziny

Blisko 180 osób szukało kobiety, która w sobotę weszła do morza przy sopockiej plaży i nie wyszła na brzeg. Przynajmniej tak wydawało się jej bliskim, którzy zaalarmowali służby. Po trzech godzinach 35-latka wróciła cała i zdrowa. Była na... spacerze.

Do zdarzenia doszło w sobotę na plaży w Sopocie. 35-letnia kobieta weszła do wody i nie wróciła do bliskich, którzy na nią czekali.

 

Poszukiwania kobiety w morzu i z powietrza


Po zawiadomieniu służb, zaginionej kobiety szukało prawie 180 osób. 120 plażowiczów utworzyło w wodzie dwa łańcuchy życia. 20 jednostek pływających i jeżdżących szukało kobiety w wodzie i na lądzie. W poszukiwania zaangażowano także dron.

 

ZOBACZ: Tragedia nad zalewem. Utonęły trzy osoby, w tym 6-latka


Po ponad trzech godzinach kobieta spokojnie, alejkami wróciła na plażę.


"Wezwanie służb oraz uruchomienie poszukiwań było jak najbardziej uzasadnione. Zachowanie kobiety, która nie poinformowała najbliższych o swoich planach - skrajnie nieodpowiedzialne" - zauważają ratownicy.


Podziękowali też plażowiczom za wsparcie w poszukiwaniach.

 

Ponad 120 osób w wodzie (dwa łańcuchy) + blisko 20 jednostek pływających oraz jeżdżących brało udział we wczorajszych...

Opublikowany przez Sopockie WOPR Niedziela, 19 lipca 2020

 

 

Od początku kwietnia utonęły 174 osoby

 

W niedzielę utonęło siedem osób. Od początku kwietnia policja odnotowała 174 utonięcia - poinformowało w poniedziałek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w swym raporcie dobowym.

 

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających. ważne jest także zakładanie kamizelki wypornościowej, gdy jesteśmy w łódce, na kajaku bądź rowerze wodnym.

 

ZOBACZ: Skoczył na "bombę", już nie wypłynął. Rośnie liczba utonięć

 

Ponadto RCB przestrzega także, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.

prz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie