Łódzka siatkarka zakażona koronawirusem. Klub w izolacji

Polska
Łódzka siatkarka zakażona koronawirusem. Klub w izolacji
Zorro2212/Wikimedia Commons
Ponieważ u jednej z siatkarek wykryto koronawirusa, zamknięto halę Arena Łódź

Po wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z siatkarek ŁKS Commercecon, przebadano wszystkie osoby związane z łódzkim klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Wśród nich nie odnotowano dodatniego wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Klub z Łodzi potwierdził w sobotę wieczorem odnotowanie jednego przypadku zakażenia COVID-19 wśród zawodniczek. Zapewnił, że przebieg choroby jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Zastrzegł, że z uwagi na "dobro osobiste" do publicznej wiadomości nie zostanie ujawnione nazwisko zakażonej siatkarki.

 

Nie ma więcej pozytywnych wyników

 

Przekazano, że po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu, w trosce o stan zdrowia pozostałych zawodniczek, sztabu szkoleniowego i działu organizacyjnego klubu, podjęto decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 u wszystkich osób związanych z ŁKS, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką.

 

ZOBACZ: Rekordowy przyrost zakażonych koronawirusem na świecie

 

"Z ulgą możemy już poinformować, że wśród wszystkich osób przebadanych w dniu dzisiejszym nie odnotowano wyniku dodatniego. Oczywiście wszystkie przebadane osoby pozostają w kontakcie z sanepidem i zastosują się ściśle do otrzymanych zaleceń" – poinformował ŁKS Commercecon.

 

Zamknięto halę Arena Łódź

 

Prezes klubu Hubert Hoffman zdecydował o objęciu izolacją wszystkich osób związanych z klubem, w tym zawodniczek oraz członków sztabu szkoleniowego i organizacyjnego.

 

ZOBACZ: Policjantka z koronawirusem przyszła do pracy. Nie czekała na wyniki testów

 

Według łódzkiej "Gazety Wyborczej", zakażoną siatkarką jest przyjmująca ŁKS i reprezentacji Polski Aleksandra Wójcik.

 

Tymczasowo zamknięto halę Sport Arena Łódź, w której trenowała drużyna ŁKS. W tym miejscu ćwiczy i rozgrywa swoje mecze również zespół Grot Budowlanych Łódź, a od 26 lipca serię meczów towarzyskich mają rozegrać w niej siatkarze i siatkarki reprezentacji kraju.

 

W związku z wykrytym zakażeniem, nie działa również jedna z łódzkich siłowni.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie