Zaprzysiężenie Dudy jednak w Sejmie. Media informowały o Stadionie Narodowym

Polska
Zaprzysiężenie Dudy jednak w Sejmie. Media informowały o Stadionie Narodowym
PAP/Radek Pietruszka
Zaprzysiężenie prezydenta odbędzie się w Sejmie - tak, jak pięć lat temu

Marszałek Sejmu podpisała postanowienie o zwołaniu Zgromadzenia Narodowego, zbierze się ono 6 sierpnia w Sejmie o godz. 10:00 - poinformował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Wtedy Andrzej Duda złoży przysięgę i rozpocznie drugą kadencję na stanowisku prezydenta. Wcześniej media informowały, że zaprzysiężenie prezydenta odbędzie się na Stadionie Narodowym.  

O możliwości przeniesienia uroczystości na największy polski stadion informowało radio RMF FM. Taki pomysł miał pojawić się ze względów epidemicznych - uczestnicy Zgromadzenia Narodowego, czyli połączonych obrad Sejmu i Senatu, nie siedzieliby blisko siebie. Ostateczna decyzja miała zapaść do końca przyszłego tygodnia.

 

ZOBACZ: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Dane PKW

 

- Nie potwierdzam, nie mam informacji w tym zakresie - powiedziała polsatnews.pl Monika Borzdyńska, dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu Stadionu Narodowego. Przekazała, że na 6 sierpnia na Stadionie zaplanowane dotąd były mniejsze eventy.

 

Składanie przysięgi

 

Prezydent składa przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli połączonymi izbami Sejmu i Senatu (560 osób).

 

W uroczystości uczestniczą także byli prezydenci, premierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, dyplomaci oraz przedstawiciele wyznań i kościołów w Polsce. Obecni są też dziennikarze.

ac/ml/wka/ rmf24.pl, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie