Popularna whisky w... papierowej butelce

Biznes
Popularna whisky w... papierowej butelce
Twitter/Diageo
Nowe butelki będą niemal w całości biodegradowalne

Fani Johnnie Walkera już niedługo będą mogli delektować się swoim ulubionym trunkiem bez zamartwiania się o środowisko naturalne. Od przyszłego roku popularna whisky będzie bowiem sprzedawana w przyjaznych dla środowiska... papierowych butelkach.

Johnnie Walker to jedna z najbardziej znanych whisky na świecie. Jej tradycja sięga 200 lat. Trunek produkowany przez firmę Diageo do tej pory był sprzedawany w szklanych butelkach. 

 

ZOBACZ: Ograniczanie plastiku a rzeczywistość w PKP. Czy coś się zmieni?

 

Ma się to zmienić na początku 2021 roku, kiedy popularna whisky będzie sprzedawana w nowych, ekologicznych butelkach. Będą one wykonane z papieru wyprodukowanego z pulpy drzewnej i utwardzone żywicą. Nakrętki mają być wykonane z aluminium. Butelki będą więc niemal w całości biodegradowalne.

 

Firma, która chwali się tym, że od lat stara się ograniczyć używanie plastiku, podkreśla, że nowa butelka to kolejny krok w walce z zanieczyszczeniem środowiska.

 

 

Początkowo whisky w papierowych butelkach trafi na rynek brytyjski, jednak jeśli rozwiązanie się sprawdzi, niewykluczone, że wkrótce zobaczymy je na całym świecie. 

 

ZOBACZ: Plastik w organizmach dzieci. Znaleziono jego ślady u 97 proc. badanych

 

- Jesteśmy dumni, że wdrożyliśmy ten projekt jako pierwsi na świecie. Nieustannie staramy się przekraczać granice w zakresie ekologicznych opakowań, a ta butelka ma potencjał, aby być naprawdę przełomową. Robimy to wspólnie z marką z Johnnie Walkerem, która przez 200 lat istnienia często była liderem innowacji  - powiedział Ewan Andrew, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Diageo.

 

Papierowe butelki zostaną wyprodukowane przez firmę Pulpex, która już teraz współpracuje z takimi firmami jak Unilever oraz PepsiCo.

dk/grz/ polsatnews.pl, BBC, Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie