Miejsc było siedem, pasażerów dużo więcej. Kierowca bez uprawnień

Polska
Miejsc było siedem, pasażerów dużo więcej. Kierowca bez uprawnień
KPP w Sławnie
Kierowcy grozi  kara do dwóch lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej busa, który zarejestrowany był na 7 osób, zaś kierowca przewoził o 10 pasażerów więcej w dodatkowo zamontowanych fotelach. Nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie w miejscowości Dąbki (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali do kontroli drogowej busa. Ich zainteresowanie wzbudziła zbyt duża liczba  pasażerów. 

 

ZOBACZ: Jechał autobusem po pracowników. Miał 2,5 promila

 

Podczas czynności okazało się, że mercedes zarejestrowany był na 7 osób, a podróżowało nim 17 pasażerów. Dodatkowe osoby siedziały na kanapach specjalnie zamontowanych w części ładunkowej auta.

 

50-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania, gdyż około dwa lata temu decyzją administracyjną zostały mu cofnięte.

 

Pojazd był niesprawny 

 

Samochód nie tylko nie był przystosowany do przewozu pasażerów, lecz także był niesprawny technicznie. W konsekwencji policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny busa.  

KPP w Sławnie
Pasażerowie przewożeni byli w specjalnie zamontowanych fotelachKPP w Sławnie
Pasażerowie przewożeni byli w specjalnie zamontowanych fotelach

 

Kierowca za przewożenie zbyt dużej ilości osób został ukarany grzywną oraz punktami karnymi. Grozi  mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

emi/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie