Burze z gradem w siedmiu województwach. Alerty IMGW

Polska
Burze z gradem w siedmiu województwach. Alerty IMGW
Zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ panicci
W nocy mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, a lokalnie nawet do 60 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla siedmiu województw. W kilku powiatach woj. podlaskiego obowiązuje alert drugiego stopnia.

Alertem pierwszego stopnia objęte są województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i podkarpackie.

 

Na tym obszarze mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może padać grad.

 

Alert drugiego stopnia obowiązuje natomiast w kilku zachodnich powiatach woj. podlaskiego. Tam prognozuje się burze z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, a lokalnie nawet do 60 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami również może padać grad.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane. 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie