Rozczłonkowane ciało, obok piła mechaniczna. Brutalne morderstwo milionera

Świat
Rozczłonkowane ciało, obok piła mechaniczna. Brutalne morderstwo milionera
Facebook/Fahim Saleh
Rozczłonkowane zwłoki mężczyzny znaleziono w jego apartamencie

33-letni milioner Fahim Saleh został znaleziony martwy w swoim apartamencie na nowojorskim Manhattanie. Ciało mężczyzny było rozczłonkowane, a w mieszkaniu znaleziono piłę mechaniczną. Policja prowadzi śledztwo ws. zabójstwa.

Ciało pochodzącego z Bangladeszu przedsiębiorcy znaleziono we wtorek w jednym z apartamentowców na Manhattanie. Makabrycznego odkrycia dokonała jego siostra.

 

Policja poinformowała, że zwłoki mężczyzny były rozczłonkowane. - Znaleźliśmy tułów z odcięta głowa, rękami i nogami - powiedział rzecznik nowojorskiej policji Carlos Nieves.

 

Rozczłonkowane ciało w workach

 

Jak poinformowało CNN, części ciała mężczyzny były ukryte w plastikowych workach. W mieszkaniu znaleziono również podłączoną do prądu piłę mechaniczną. 

 

 

Policja, która prowadzi śledztwo w tej sprawie poinformowała, że wciąż nie udało się ustalić motywu zabójstwa. Według relacji rodziny i przyjaciół 33-latek nie miał wrogów ani nie sprawiał wrażenia, że coś mu grozi.

 

 

Nagranie z monitoringu

 

Śledczy twierdzą jednak, że była to robota "profesjonalisty". Na miejscu zbrodni prawie nie było krwi, widać było, że sprawca próbował zatrzeć ślady.

 

Niewykluczone jednak, że zabójcę milionera zarejestrowały kamery monitoringu umieszczone w budynku. Na jednym z nagrań z poniedziałkowego wieczora widać Saleha wsiadającego do windy. Towarzyszy mu ubrany na czarno mężczyzna, w masce ochronnej i rękawiczkach.

 

ZOBACZ: Śmierć ukraińskiej milionerki w Czarnogórze. Ktoś zadał kobiecie rany kłute

 

Fahim Saleh w 2015 roku założył popularną w Bangladeszu i Nepalu firmę przewozową Pathao. Był także dyrektorem generalnym Gokady - działającej w Nigerii firmy oferującej przewozy motocyklami, działającej na podobnej zasadzie co Uber.  W 2018 roku mężczyzna był jednym ze współzałożycieli działającej w Nowym Jorku firmy venture capital - Adventure Capital.

dk/prz/ polsatnews.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie