Wybory prezydenckie. Wyniki late poll z 50 proc. komisji

Polska
Wybory prezydenckie. Wyniki late poll z 50 proc. komisji
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Zgodnie z wynikami badania late poll przygotowanego przez IPSOS dla Polsat News, Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 50,8 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,2 proc. Wiele wskazuje na to, że to urzędujący prezydent zwyciężył w niedzielnym głosowaniu. Ostatecznie wyniki mogą jednak ulec zmianie. Ryzyko błędu statystycznego badania exit poll wynosi bowiem dwa punkty procentowe.

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 68,9 proc - wynika z badania.

 

ZOBACZ: "Wszyscy zasługują na szacunek". Przemówienie Kingi Dudy

 

Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52,1 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborcza Sylwester Marciniak na konferencji prasowej.

 

Państwowa Komisja Wyborcza podała informację o frekwencji na godz. 17:00 na podstawie danych otrzymanych od wszystkich 25 423 obwodowych komisji wyborczych powołanych w stałych obwodach głosowania na obszarze całego kraju.

 

Dane exit poll

 

Sondaż exit poll Ipsos opublikowany przez nas o godz. 21, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, wskazywał, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. Oznaczało to 0,8 proc. przewagi Dudy nad Trzaskowskim.

 

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie