Małgorzata Trzaskowska skomentowała sondażowe wyniki

Polska
Małgorzata Trzaskowska skomentowała sondażowe wyniki
PAP/Radek Pietruszka
Małgorzata Trzaskowska czeka na ostateczne wyniki wyborów

"Jutro mamy szansę obudzić się w zupełnie innej Polsce" - napisała na Facebooku Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego. Zgodnie z wynikami badania late poll z 50 proc. komisji przygotowanego przez Ipsos dla Polsat News, Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 50,8 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,2 proc.

Małgorzata Trzaskowska odniosła się do sondażowych wyników wyborów na Facebooku.

 

ZOBACZ: Hołownia: zrobiłem dla Trzaskowskiego więcej niż mogłem i powinienem

 

"Dziękujemy Wam za każdy głos! Jutro mamy szansę obudzić się w innej Polsce" - napisała. Do wpisu dodała hasła "Trzaskowscy" oraz "Trzaskowski2020".

 

 

Trzaskowski dziękował swojej żonie, dzieciom i rodzinie podczas wieczoru wyborczego. - Dziękujemy wam za całą kupę serducha - powiedziała do zebranych Małgorzata Trzaskowska.

 

Blisko 70 proc. frekwencja

 

Sondaż exit poll Ipsos opublikowany przez o godz. 21, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, wskazywał, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. Oznaczało to 0,8 proc. przewagi Dudy nad Trzaskowskim.

 

Z kolei sondaż late pool Ipsos opublikowany ok. północy wskazał, że Andrzej Duda uzyskał 50,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,2 proc., co oznacza zwiększenie przewagi do 1,6 proc.

 

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 68,9 proc - wynika z badania.

 

ZOBACZ: "Wszyscy zasługują na szacunek". Przemówienie Kingi Dudy

 

Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52,1 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborcza Sylwester Marciniak na konferencji prasowej.

 

Państwowa Komisja Wyborcza podała informację o frekwencji na godz. 17:00 na podstawie danych otrzymanych od wszystkich 25 423 obwodowych komisji wyborczych powołanych w stałych obwodach głosowania na obszarze całego kraju.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie