Koronawirus w Urzędzie Miasta. Zakażonych jest 9 pracowników

Polska
Koronawirus w Urzędzie Miasta. Zakażonych jest 9 pracowników
Facebook/Wieluń
16 pracowników urzędu trafiło na kwarantannę

16 pracowników Urzędu Miasta Wielunia, na południowym zachodzie woj. łódzkiego, zostało poddanych kwarantannie, a u 9 z nich wykryto SARS-CoV-2. Trwają badania urzędników - powiedział w poniedziałek burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Z powodu potwierdzonych 9 przypadków koronawirusa i 7 podejrzeń infekcji patogenem SARS-CoV-2 trwają badania pracowników Urzędu Miasta Wielunia. 16 chorych i przebywających na kwarantannie urzędników czuje się dobrze - poinformował w poniedziałek burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

 

Ograniczone funkcjonowanie urzędu

 

Niektóre wydziały obsługujące petentów nie pracują. - Mamy problem w urzędzie stanu cywilnego, w wydziale spraw obywatelskich, ponieważ wszyscy urzędnicy stamtąd, w sumie 8 osób, zostali skierowani na kwarantannę i badania wymazowe w kierunku koronawirusa. W wydziale gospodarki komunalnej u dwóch osób stwierdzono SARS-CoV-2. 9 osób z działu podatkowego też zostało poddanych kwarantannie - powiedział burmistrz Wielunia.

 

 

- Na razie z powodu zakażenia koronawirusem lub podejrzenia SARS-CoV-2 nie pracuje 16 z blisko 60 urzędników, ale ciągle trwają badania. Już wiem, że jutro kilka osób wraca do pracy - mówił Paweł Okrasa.

 

W środę i czwartek wieluńskich urzędników czeka kolejna tura pobierania próbek do badań na koronawirusa.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie