Głosowanie na Wyspach. Kiedy ostateczne wyniki?

Świat
Głosowanie na Wyspach. Kiedy ostateczne wyniki?
Twitter/PolishEmbassyUK
Ambasada w Londynie liczy głosy

Wyniki II tury wyborów prezydenta RP na terenie Wielkiej Brytanii będą znane najwcześniej w poniedziałek koło południa, ale możliwe jest, że będzie to nieco później, poinformowała ambasada RP w Londynie.

Do udziału w wyborach na terenie Wielkiej Brytanii zarejestrowała się rekordowa ilość 183 tys. obywateli polskich, co stanowi jedną trzecią wszystkich wyborców zarejestrowanych za granicą. To także o ponad 50 tys. więcej niż w pierwszej turze.

 

ZOBACZ: "Szef MSZ powinien podać się do dymisji". Budka o głosowaniu za granicą

 

11 obwodów wyborczych na terenie Zjednoczonego Królestwa są największymi na świecie pod względem liczby wyborców - w większości z nich zarejestrowało się po kilkanaście tysięcy osób, podczas gdy w Polsce obwody wyborcze liczą zwykle po 2000 osób. Mimo znacząco wyższej liczby osób w Wielkiej Brytanii, którzy się zarejestrowali pomiędzy pierwszą a drugą turą, ambasada poinformowała, że liczenie głosów odbywa się sprawnie i zapewne wyniki zostaną podane wcześniej niż było to przed dwoma tygodniami.

 

 

Według sondaży exit polls, nieuwzględniających głosów z zagranicy, urzędujący prezydent Andrzej Duda prowadzi z Rafałem Trzaskowskim stosunkiem głosów 50,4 do 49,6 proc.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie