Członkini komisji wyborczej próbowała schować karty do głosowania... pod ubraniem

Polska
Członkini komisji wyborczej próbowała schować karty do głosowania... pod ubraniem
Polsat News
Lokale wyborcze zostaną otwarte w niedzielę o godzinie 7:00

Członkini komisji wyborczej na os. Teatralnym w Nowej Hucie w Krakowie w sobotę próbowała schować karty do głosowania pod swoje ubranie. Nie chciała ich też zwrócić. Interweniowała policja; wszystkie karty udało się odzyskać.

Jak relacjonuje Andrzej Ślęczek z krakowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, kobieta zaczęła chować pod ubranie kilkanaście kart do głosowania. Przedstawiciele urzędu miasta i pozostali członkowie komisji bezskutecznie namawiali ją do oddania kart.

 

Na miejsce została wezwana policja i pogotowie ratunkowe. Kobietę zabrało pogotowie do szpitala miejskiego, celem zdiagnozowania stanu jej zdrowia.

 

Kobieta zostanie odwołana z komisji

 

- Wszystkie karty do głosowania zostały odzyskane. Wszystko jest w porządku. Pani będzie odwołana z komisji, zastąpi ją ktoś inny – podkreślił Ślęczek.

 

Policja i komisarz wyborczy będą wyjaśniać sprawę.

 

Wybory prezydenckie mają rozpocząć się w niedzielę o godzinie 7. Cisza wyborcza potrwa do ich zakończenia. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, zakończy się ono o godz. 21. Wówczas na antenie Polsatu, Polsat News i na polsatnews.pl zaprezentujemy pierwsze sondażowe wyniki wyborów.

 

ZOBACZ: Wieczór Wyborczy "Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020" w Polsacie i Polsacie News

 

Głosowanie może zostać przedłużone w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, czyli np. powodzi, zalania lokalu wyborczego, katastrofy budowlanej lub komunikacyjnej czy konieczności dodrukowania kart do głosowania. Tego rodzaju przeszkody w obiektywny sposób utrudniają lub paraliżują pracę komisji.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie