"Oryginalna" rzeźba Melanii Trump została usunięta. Ktoś ją podpalił

Świat
"Oryginalna" rzeźba Melanii Trump została usunięta. Ktoś ją podpalił
Reuters
Ktoś podpalił rzeźbę Melanii Trump w Słowenii

Rzeźba pierwszej damy USA Melanii Trump została podpalona. Drewnianą statuę wzniesiono w okolicach rodzinnego miasta Melanii - w słoweńskiej Sevnicy. Do podpalenia doszło 4 lica, w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Po tym zdarzeniu rzeźba żony Donalda Trumpa została usunięta.

Pomnik stanął na obrzeżach Sevnicy, małego miasta w środkowej Słowenii, w którym 26 kwietnia 1970 roku na świat przyszła Melania Trump.

 

Pomysłodawcą figurki był amerykański artysta Brad Downey. Wykonawcą został miejscowy artysta, który stworzył "dzieło" przy użyciu piły łańcuchowej.

 

ZOBACZ: Prezydent Donald Trump zbanowany na Twitchu i Reddicie. O co w tym chodzi?

 

Jak informowała w środę agencja Reutera, 4 lipca - w święto państwowe USA - doszło do podpalenia rzeźby. Biuro Melanii w Waszyngtonie nie odpowiedziało na prośbę agencji o komentarz w tej sprawie.

 

Po zgłoszeniu podpalenia na policję, rzeźba została usunięta. Nie wiadomo, czy w jej miejsce stanie nowy posąg.

 

"Jak Smerfetka"

 

Wyrzeźbiona w pniu drzewa Melania ubrana była w niebieski strój, który miał przypominać kreację Pierwszej Damy z dnia zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

 

WIDEO: usuwanie drewnianej rzeźby Melanii Trump

  

O pomniku zrobiło się głośno ze względu na jego "walory artystyczne". Jak zauważał "The New York Times", część Słoweńców uważa bowiem, że postać z pomnika przypomina bardziej Smerfetkę, niż Melanię Trump.

zdr/luq/ Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie