Trzaskowski z nieznaczną przewagą. 11 procent nie wie, na kogo zagłosuje

Polska
Trzaskowski z nieznaczną przewagą. 11 procent nie wie, na kogo zagłosuje
PAP/Marcin Bielecki
Niewielka przewaga Rafała Trzaskowskiego nad Andrzejem Dudą

W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca, głosowanie na Rafała Trzaskowskiego deklaruje 45 proc. ankietowanych zamierzających wziąć udział w wyborach, na Andrzeja Dudę - 44 proc. 11 proc. nie zadecydowało jeszcze na kogo odda głos - wynika z sondażu Kantar.

Według sondażu łącznie 81 proc. respondentów zadeklarowało udział w wyborach. 53 proc. z nich jest tego pewnych, natomiast 28 proc. jest raczej skłonnych wziąć udział w głosowaniu.

 

ZOBACZ: Przewaga w granicach błędu statystycznego. Najnowszy sondaż prezydencki

 

6 proc. nie wie, czy pójdzie do urn

 

13 proc. badanych osób jest niezainteresowanych udziałem w wyborach prezydenckich, 6 proc. zdecydowanie nie jest zainteresowanych oraz 7 proc. raczej nie weźmie udziału w głosowaniu. 6 proc. społeczeństwa wciąż nie wie, czy weźmie udział w nadchodzących wyborach.

 

Kantar zaznacza, że deklaracje udziału w wyborach nie są prognozą frekwencji wyborczej. Rzeczywisty odsetek Polaków, którzy wezmą udział w wyborach może być niższy od tego deklarowanego w badaniu.

 

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-8 lipca br. na próbie reprezentatywnej 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje prezydenckie badano w grupie 789 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach. Wykorzystano technikę wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie