Premier Wybrzeża Kości Słoniowej zmarł po posiedzeniu rządu

Świat
Premier Wybrzeża Kości Słoniowej zmarł po posiedzeniu rządu
Sielhey / CC BY-SA
Premier Wybrzeża Kości Słoniowej zmarł po posiedzeniu rządu

Premier Wybrzeża Kości Słoniowej Amadou Gon Coulibaly zasłabł podczas środowego posiedzenia rządu. Trafił do szpitala, gdzie niestety zmarł. 61-letni polityk był kandydatem rządzącej partii w jesiennych wyborach prezydenckich. Niedawno wrócił z Francji, gdzie leczył się w szpitalu kardiologicznym.

Amadou Gon Coulibaly, nazywany AGC, wrócił z Francji w miniony czwartek. W tamtejszym szpitalu leczył się dwa miesiące.

 

W środę polityk poczuł się źle na posiedzeniu rządu, według części mediów stracił przytomność, i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. O jego śmierci poinformował prezydent kraju w telewizyjnym oświadczeniu.

 

 

Jak pisze AFP, śmierć Gona Coulibaly'ego może wywołać zamieszanie w rządzącym bloku RHDP, w skład którego wchodzi Zrzeszenie Republikanów, partia Coulibaly'ego. Blok ten musi go zastąpić innym kandydatem w wyborach prezydenckich, które są uważane za kluczowy test stabilności w kraju będącym największym producentem kakao na świecie.

 

ZOBACZ: Zmarł najstarszy biskup na świecie. Miał koronawirusa

 

Ouattara zwyciężył w 2010 po raz pierwszy w wyborach prezydenckich, pokonując Laurenta Gbagbo, co doprowadziło do krótkiej wojny domowej, w której zginęło ok. 3 tys. osób.

 

Ouattara wyznaczył Gona Coulibaly'ego na kandydata na prezydenta z ramienia RHDP w marcu po ogłoszeniu, że nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję. 

ml/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie