Najwyższy kontrakt w historii sportu. 24-latek zarobi dziennie ponad pół miliona

Świat
Najwyższy kontrakt w historii sportu. 24-latek zarobi dziennie ponad pół miliona
Facebook/The Kansas City Chiefs
Zawodnik zarobi przez 10 lat ponad 500 mln dolarów

Gwiazdor ligi futbolu amerykańskiego NFL Patrick Mahomes przedłużył umowę z Kansas City Chiefs o 10 lat za 503 mln dolarów. Jest to najwyższy kontrakt w historii sportu. Oznacza to, że na konto zawodnika będzie codziennie przez 10 lat wpływać ponad 136 tys. dolarów (ponad pół miliona złotych)!

O podpisaniu nowego kontaktu z zawodnikiem klub poinformował w mediach społecznościowych. Reprezentująca zawodnika agencja Steinberg Sports sprecyzowała, że umowa obejmuje 477 mln dolarów plus klauzulę o zakazie transferu.

 

 

24-letni Mahomes występuje w drużynie "Szefów" na pozycji rozgrywającego (quarterback). Mimo młodego wieku ma już w dorobku tytuł najlepszego zawodnika NFL w 2018 roku oraz najważniejsze trofeum ligi - Super Bowl, wywalczone w lutym bieżącego roku w spotkaniu z San Francisco 49ers (31:20).

 

 

Dotychczas najwyższy sportowy kontrakt podpisał baseballista Mike Trout. W marcu 2019 roku związał się na 12 lat z drużyną Los Angeles Angels, a umowa opiewała na 426,5 mln dolarów.

 

Na wiadomość o rekordowej umowie zareagował Le Bron James. Gwiazdor NBA, który sam może pochwalić się kontraktem z Los Angeles Lakers opiewającym na ok. 135 mln dolarów, zaczepił futbolistę na Instagramie i w żartach zapytał czy "pożyczy mu 5 dolarów".

 

dk/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie