Z ula na Stare Miasto. Rój pszczół zagnieździł się w restauracji

Polska
Z ula na Stare Miasto. Rój pszczół zagnieździł się w restauracji
Straż Miejska m.st. Warszawy
Niecodzienny widok w jednym z ogródków na Starym Mieście

Na warszawskiej Starówce można spotkać wielu turystów. W przerwie od zwiedzania stolicy odpoczywają w miejscowych restauracjach. Fakt, że pogoda w ostatnich dniach jest idealna do tego, by przebywać na świeżym powietrzu, sprawia, że większość z nich wybiera relaks w ogródkach restauracyjnych. Jednak w miniony weekend w jednym z takich miejsc, zamiast klientów, pojawił się... rój pszczół.

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę. Strażników miejskich ok. południa zaczepił przechodzień, który poinformował funkcjonariuszy o tym, że na Rynku Starego Miasta zagnieździł się pszczeli rój. Patrolujący Podwale natychmiast podjęli interwencję.

 

ZOBACZ: Wyrok za ukąszenie przez pszczołę. "Takie coś widziałem tylko na filmie katastroficznym"

 

Jak się okazało, "nietypowi goście" na miejsce relaksu wybrali sobie jedną z najbardziej znanych restauracji w Warszawie. Owady wypoczywały tam w ogródku restauracyjnym, na latarni przy ogrodzeniu.

 

 

Pszczoły trafiły do nowego domu

 

"Najbliższe otoczenie strażnicy wygrodzili taśmą, aby spacerowicze nie drażnili owadów. Personel poprosił część gości, by przesiedli się w inne miejsce, ponieważ pszczoły nie przepadają za zapachem alkoholu"- poinformował zespół prasowy Straży Miejskiej w Warszawie.

 

Ewakuacją roju zajęła się specjalistyczna firma. Pszczelarze wyposażeni w kombinezony przenieśli owady do pojemnika - tzw. rojnicy. "Nietypowi klienci" trafili do nowego domu, a już przed godziną 14 goście restauracji mogli korzystać z terenu ogródka.

ms/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie