Awaryjne lądowanie samolotu. Uderzył w garaż i uszkodził samochód

Polska
Awaryjne lądowanie samolotu. Uderzył w garaż i uszkodził samochód
terazkrosno.pl
Niewielki samolot awaryjnie lądował w Krośnie

Niewielki samolot silnikowy, podczas awaryjnego lądowania w niedzielę rano na posesji sąsiadującej z lotniskiem w Krośnie (woj. podkarpackie), uderzył w garaż. Uszkodził budynek oraz znajdujący się w nim samochód.

- Po wystartowaniu z lotniska w Krośnie doszło do awarii samolotu. W konsekwencji 69-letni pilot wylądował na sąsiadującej z lotniskiem działce - powiedziała rzecznik podkarpackiej policji Marta Tabasz-Rygiel.

 

Dodała, że "opuścił on samolot o własnych siłach". - Na miejscu pracują służby. Nawiązano także kontakt z Komisją Badań Wypadków Lotniczych - mówiła Tabasz-Rygiel.

 

 

W konsekwencji wypadku uszkodzeniu uległ garaż oraz znajdujący się w nim samochód. Trwa ustalanie przyczyn awaryjnego lądowania.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu terazkrosno.pl.

 

Wypadek na Bemowie

 

W ubiegłą niedzielę niewielki samolot spadł w na Bemowie w Warszawie w okolicach lotniska tamtejszego aeroklubu. Maszyna runęła na teren porośnięty lasem w pobliżu ul. Radiowej. Jeden z patroli odnalazł samolot i czworo poszkodowanych osób.

 

ZOBACZ: Samolot spadł na Bemowie w Warszawie. Są poszkodowani [WIDEO]

 

Straż pożarna poinformowała, że wszystkie te osoby żyją. Pogotowie ratunkowe podało, że jedna osoba w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

ac/ PAP, polsatnews.pl, terazkrosno.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie