Tusk zaprasza Kaczyńskiego na spacer. "Pogadamy o dawnych czasach"

Polska
Tusk zaprasza Kaczyńskiego na spacer. "Pogadamy o dawnych czasach"
PAP/Adam Warżawa
Donald Tusk, zdj.lustracyjne

Donald Tusk na Twitterze zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na spacer. "Pogadamy o dawnych czasach" - zwrócił się były premier do prezesa PiS, wskazując na to, że to właściwy czas, by pozwolić prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Rafałowi Trzaskowskiemu odpocząć "od naszych sporów".

Zaproszenie na spacer były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej wystosował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Twitterze. Tusk proponuje rozmowę dotyczącą "dawnych czasów". 

 

 

"Przeminęła już era starszych polityków"

 

Tweet Donalda Tuska ma prawdopodobnie związek z piątkową wypowiedzią prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Jestem absolutnie gotów na zmianę, jestem gotów żeby powiedzieć, że przeminęła już era starszych polityków, Donald Tusk odszedł z polityki, czas na to, by z polityki odszedł Jarosław Kaczyński - mówił.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: Tusk odszedł z polityki, czas na Kaczyńskiego

 

- Panie prezydencie, od Jarosława Kaczyńskiego naprawdę lepiej nie brać korepetycji z wolności - przekonywał Trzaskowski.

 

Podkreślał, że ma też już dość sporów z przeszłości. 

 

"Nigdy mi się nie upodobało stwierdzenie o ciepłej wodzie z kranu"

 

Z kolei w sobotę, na spotkaniu z mieszkańcami Kalisza, Trzaskowski mówił o rzeczach, które go różnią z prezydentem Dudą. - Ja umiem powiedzieć, nawet patrząc na lata rządów Platformy i PSL, co nam się udało - a udało nam się naprawdę dużo - ale umiem powiedzieć, co nam się nie udało. Umiem powiedzieć o błędach, które robiliśmy. Umiem powiedzieć o tym, że nigdy mi się nie upodobało stwierdzenie o ciepłej wodzie z kranu - stwierdził kandydat KO, nawiązując do słów Tuska sprzed 10 lat.

 

- Dopóki będę obecny w życiu publicznym, wolę politykę, która gwarantuje, jak niektórzy mówili złośliwie, ciepłą wodę w kranie. Bo wielu wita to z uznaniem, że jest wreszcie silna partia, która jest powściągliwa i skromna, jeśli chodzi o narzucanie ludziom wielkich celów, która daje za to wielką stabilizację - mówił w 2010 roku Donald Tusk w wywiadze dla tygodnika "Wprost".

laf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie