Ministrowie podjęli decyzję ws. tabloidu. "Nie prenumeruje się szamba"

Polska
Ministrowie podjęli decyzję ws. tabloidu. "Nie prenumeruje się szamba"
PAP/Artur Reszko
Z prenumeraty "Faktu" zrezygnuje m.in. ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego

"Nie prenumeruje się szamba - napisał w piątek na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w odniesieniu do wpisu ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, który oświadczył, że rezygnuje z prenumeraty "Faktu".

"Po dzisiejszej absolutnie haniebnej okładce tabloidu »Fakt« podjąłem decyzję o rezygnacji z prenumeraty tej gazety w ministerstwie, którym kieruję. Są jakieś granice" - głosi wpis ministra Gróbarczyka na Twitterze.

 

 

Wicepremier Gliński w odpowiedzi na niego napisał: "Popieram Marka Gróbarczyka. Zrobimy to samo. Nie prenumeruje się szamba".

 

 

Sprawa ułaskawienia 

 

W piątek w "Fakcie" opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej osobie. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wystąpiły one same, a mężczyzna karę więzienia już odbył. "Fakt" napisał, że prezydent "pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem".

 

ZOBACZ: Burza wokół prezydenckiego ułaskawienia. Andrzej Duda zabiera głos

 

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział o ułaskawieniu, że w tej sprawie prezydent okazał empatię korzystając z prawa łaski wobec ofiar, które prosiły o ustabilizowanie sytuacji życiowej.

 

ZOBACZ: "Prezydent okazał serce dla ofiary". Ziobro o ułaskawieniu

 

"Tak naprawdę prezydent wyszedł naprzeciw wielokrotnym prośbom, można powiedzieć wręcz błaganiom dorosłej już córki i żony tego skazanego. To one prosiły (...) pana prezydenta, by pozwolił im korzystając z prawa łaski na kontakty z tym zmienionym ojcem, z którym odbudowały sobie relacje" - wskazał Ziobro.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie