Premier Słowacji zabrał do Warszawy dzieci z domów dziecka. Z Morawieckim poszli na lody

Polska
Premier Słowacji zabrał do Warszawy dzieci z domów dziecka. Z Morawieckim poszli na lody
PAP/EPA/Leszek Szymanski
Premierzy zabrali dzieci na lody

Premier Mateusz Morawiecki i premier Słowacji Igor Matovič zabrali na lody dzieci z domów dziecka, które przyjechały do Warszawy z szefem rządu Słowacji - wynika z wideo opublikowanego na Facebooku szefa polskiego rządu.

Na opublikowanym wideo widać - oprócz oficjalnego składnia kwiatów i konferencji - że premierzy poszli z grupą dzieci z domu dziecka na lody.

 

 

"Gdy Igor Matovič wyszedł z propozycją, by po szczycie V4 zrobić szybki wypad na lody razem z grupą dzieciaków z domów dziecka, które zabrał ze sobą na wycieczkę do Warszawy - bez wahania usłyszał ode mnie stanowcze... czemu nie. Dzieciakom też się podobało!" - napisał dodatkowo Morawiecki na Facebooku.

 

ZOBACZ: Polskę, Czechy, Słowację i Węgry połączy kolej wysokich prędkości. Kraje V4 podpisały deklarację

 

Premier Igor Matovič przebywał w Warszawie z wizytą, ponieważ w piątek w stolicy odbył się szczyt premierów państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier, który zainaugurował polskie przewodnictwo w Grupie. Głównym tematem spotkania było omówienie projektu unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz Europejski Instrument na rzecz Odbudowy. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie