Sprzedawczyni zmarła z powodu koronawirusa. Sanepid poszukuje klientów

Polska
Sprzedawczyni zmarła z powodu koronawirusa. Sanepid poszukuje klientów
Polsat News
Sanepid poszukuje klientów sklepu, którzy mogli mieć kontakt z zakażoną ekspedientką

Zmarła 63-letnia sprzedawczyni ze sklepu spożywczego w Oleśnicy (Dolnośląskie). Kobieta była zakażona koronawirusem. Sanepid poszukuje teraz klientów sklepu, którzy mogli mieć kontakt z zakażoną.

Kobieta zmarła przed kilkoma dniami. Miała choroby współistniejące. Ekspedientka pracowała w osiedlowym sklepie w Oleśnicy przy ulicy Paderewskiego.

 

- Pani była przesympatyczna. Zdarzyło się to, co stało. Podejrzewam, że przyczyną była jej tolerancja dla klientów, którzy przychodzili bez maseczek - mówi w rozmowie z reporterem Polsat News jeden z klientów sklepu.

 

ZOBACZ: Obiecujące testy szczepionek na koronawirusa. Pierwsze dawki już wkrótce?

 

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", klienci, którzy byli w tym sklepie w dniach od 15 do 19 czerwca, powinni się zgłosić do sanepidu. Około 20 osób zostało już poddanych kwarantannie i badaniom.

 

Wszyscy klienci, którzy mieli kontakt z zakażoną, będą objęci nadzorem epidemiologicznym. Kontrola stanu ich zdrowia będzie trwać 14 dni. W tym czasie, klienci sklepu powinni ograniczyć swoje kontakty z innymi poprzez pracę zdalną oraz ograniczenie życia towarzyskiego.

 

 

 

laf/zdr/ Polsat News, Gazeta Wrocławska
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie