Poparcie dla partii. Prowadzi PiS, na podium Lewica

Polska
Poparcie dla partii. Prowadzi PiS, na podium Lewica
PAP/Andrzej Grygiel
W sondażu dotyczącym wyborów parlamentarnych prowadzi PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie czerwca, 44 proc. badanych głosowałoby na PiS. 24 proc. zadeklarowało poparcie dla KO. 7 proc. uzyskałaby Lewica, 6 proc. Konfederacja, a 4 proc. PSL - wynika z sondażu CBOS.

W porównaniu z wynikiem z przełomu maja i czerwca notowania PiS obniżyły się o 2 pkt. procentowe, a Koalicji Obywatelskiej wzrosły o 4 pkt. procentowe. Lewica poprawiła swój wynik o 2 pkt. procentowe. Konfederacja pozostała przy dotychczasowym stanie posiadania. Natomiast poparcie PSL, które uplasowało się poniżej 5 procentowego progu wyborczego jest minimalnie mniejsze niż poprzednio.

 

Frekwencja 82 proc.

 

11 proc. spośród zdeklarowanych wyborców nie wie, na kogo zagłosowałoby w hipotetycznych wyborach (w porównaniu z przełomem maja i czerwca spadek o 2 punkty procentowe). Nadal zauważalny odsetek wyborców nie chce ujawniać swych preferencji partyjnych i odmawia udzielania odpowiedzi (3 proc.).

 

ZOBACZ: Sondaż parlamentarny. Poparcie dla PiS-u bez zmian, ale wyraźnie zyskała KO

 

W drugiej połowie czerwca chęć udziału w wyborach zapowiedziało 82 proc. ankietowanych. 9 proc. waha się, czy poszłoby na te wybory lub z góry odrzuca uczestnictwo w ewentualnym głosowaniu.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie