Zapadł się wiadukt w Katowicach. Utrudnienia przez kilka tygodni

Polska
Zapadł się wiadukt w Katowicach. Utrudnienia przez kilka tygodni
KMP Katowice
Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka tygodni

W związku z osunięciem ziemi podtrzymującej betonową konstrukcję wiaduktu na trasie DK86 w Katowicach, odcinek na trasie Katowice-Tychy został całkowicie wyłączony z użytkowania. Policjanci wytyczyli objazdy. Utrudnienia potrwają najmniej kilka tygodni.   

W sobotę po godz. 15:00 osunęła się ziemia przylegająca oraz podtrzymująca betonową konstrukcję wiaduktu na DK86, na wysokości ul. Pszczyńskiej w katowickiej dzielnicy Giszowiec. Spowodowały to silne opady deszczu. Nikt nie ucierpiał.

 

Objazdy w obu kierunkach

 

Decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiadukt został całkowicie wyłączony z użytkowania. Na trasie Katowice - Tychy zarządzono objazdy.

 

Kierunek Tychy:

  • na węźle Murckowskim utrzymany zostanie zjazd na A4 w kierunku Krakowa i Wrocławia;
  • ustanowiono objazd na Tychy trasą A4 - S1.

 

Kierunek Katowice:

  • w Tychach przekierowanie ruchu do Sosnowca oraz Pyrzowic na trasę S1, z jednoczesnym utrzymaniem ruchu w kierunku Katowic dla mieszkańców dzielnic Murcki i Giszowiec, oraz dojazdu do ul. Beskidzkiej i Boya Żeleńskiego;
  • zablokowanie zjazdu z ul. Beskidzkiej w kierunku centrum Katowic;
  • zablokowanie wjazdu na wiadukt nad ul. Kolistą, z jednoczesnym utrzymaniem ruchu w ul. Kolistą w kierunku ul. 73 Pułku Piechoty do DK 81 - A4 - DK 86 w kierunku Sosnowca oraz możliwością zawracania w kierunku Tychów.

ZOBACZ: "W kilkanaście minut woda zabrała nam wszystko". Mieszkańcy Podkarpacia o skutkach kataklizmu

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zmiany organizacji ruchu.

 

Trwa szacowanie strat

 

Jak powiedziała podczas rozmowy z polsatnews.pl Ewa Lipka, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach, w poniedziałek na miejscu pojawili się eksperci, którzy oceniają wysokość szkód. Powołano również sztab kryzysowy.

 

- W najbliższym tygodniu ruch na pewno nie zostanie przywrócony, a prawdopodobnie wyłączenie będzie obowiązywać nawet kilka tygodni - zaznaczyła Lipka. - Zarówno Koleje Śląskie jak i ZTM pracują nad doraźną zmianą tras komunikacji miejskiej - dodała.

 

DK86 to jedna z najważniejszych dróg w aglomeracji śląskiej. Trasą na wysokości Giszowca codziennie przejeżdża niemal 50 tys. samochodów. Od czasu rozpoczęcia w ubiegłym roku przebudowy węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej (DK86) i 73 Pułku Piechoty (DK81), tworzą się tu ogromne, kilkukilometrowe korki.

emi/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie