Żołnierze biorą udział w akcji przeciwpowodziowej na Podkarpaciu

Polska
Żołnierze biorą udział w akcji przeciwpowodziowej na Podkarpaciu
Twitter/ Mariusz Błaszczak
W nocy w miejscowości Krzywcza w powiecie przemyskim żołnierze udrażniali przepust w okolicy rzeki San

Żołnierze z 16. Batalionu Saperów biorą udział w akcji przeciwpowodziowej. W nocy w miejscowości Krzywcza (Podkarpackie) w powiecie przemyskim żołnierze udrażniali przepust w okolicy rzeki San - napisał w niedzielę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

"Żołnierze z 16 Batalionu Saperów biorą udział w akcji przeciwpowodziowej. W nocy w miejscowości Krzywcza w powiecie przemyskim żołnierze udrażniali przepust w okolicy rzeki San" - poinformował minister obrony narodowej. 

 

W nocy z soboty na niedzielę żołnierze walczyli ze skutkami podtopień i ulew we wszystkich powiatach woj. podkarpackiego. Prace trwały aż do rana. "W pomoc zaangażowane są też wojska inżynieryjne, których zadaniem jest naprawianie zniszczonej infrastruktury i budowa tymczasowych przepraw" - przekazał w sobotę po południu Błaszczak.

 

 

Skutki kataklizmu na Podkarpaciu

 

Podkarpacie zmaga się ze skutkami ostatnich gwałtownych deszczów. Możliwe są nagłe wezbrania rzek i potoków, w związku z tym ostrzegawcze SMS-y rozsyła mieszkańcom Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

Na skutek kolejnych nawałnic, jakie przeszły w sobotę przez część woj. podkarpackiego, z zalanych budynków ewakuowano 44 osoby z okolic Jasła i Krosna. Woda podtopiła kilkaset budynków i zniszczyła drogi. Ok. 6,5 tys. odbiorców nie ma prądu.

 

Jak poinformowała w niedzielę rano rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, najwięcej zdarzeń w związku z przejściem frontu burzowego w sobotę zanotowano w powiatach: jasielskim 549, krośnieńskim 176, przemyskim 73, brzozowskim 50 i łańcuckim. Łącznie strażacy zanotowali w sobotę ponad 1,1 tys. zdarzeń.

bia/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie