Kradli ropę z tira, w którym spał kierowca. W bagażniku "stacja paliwowa" [ZDJĘCIA]

Polska
Kradli ropę z tira, w którym spał kierowca. W bagażniku "stacja paliwowa" [ZDJĘCIA]
KPP Pyrzyce

Jedenaście kanistrów wypełnionych kradzionym paliwem znaleźli policjanci w samochodzie złodziei, którzy wypompowali ropę z tira, gdy jego kierowca spał w szoferce. Tak przygotowanym pojazdem dwaj mieszkańcy woj. lubuskiego mogli krążyć po parkingach i wyłamując korki wlewów, kraść z samochodów ropę.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach (woj. zachodniopomorskie) otrzymał w godzinach nocnych zgłoszenie o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego na terenie Lipian. O włamaniu alarmował kierowca, który w tym czasie przebywał w szoferce pojazdu.

 

Kradli nocą na przydrożnym parkingu

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach, którzy pojechali na miejsce dowiedzieli się od zgłaszającego, że sprawcy za pomocą śrubokrętu wyłamali korek wlewu paliwa i wypompowali 150 litrów oleju napędowego. Szofer obudził się i spłoszył złodziei, którzy odjechali miniwanem.

 

Mundurowi pojechali śladem samochodu. Na drodze prowadzącej do wsi Osetna zauważyli jadącego w ich kierunku forda, który odpowiadał opisowi okradzionego kierowcy. Gdy kierowca zobaczył policję, zatrzymał się i wybiegł z pojazdu uciekając w kierunku pól. Z tylnej kanapy pojazdu wysiał drugi mężczyzna, który również rzucił się do ucieczki.

 

Policja zatrzymała dwóch złodziei paliwa

 

Kierującemu udało się zniknąć w ciemnościach, jednak drugi z mężczyzn został zatrzymany po krótkim pościgu. Policjanci w czasie przeszukania pojazdu znaleźli portfel wraz z dowodem osobistym kierowcy. Na miejsce zadysponowany został także przewodnik z psem tropiącym oraz technik kryminalistyki. Przewodnik psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zorientował się jednak, że w trakcie dojazdu na miejsce, mijał idącego poboczem w kierunku Pyrzyc mężczyznę.

 

Policjanci natychmiast udali się w kierunku Pyrzyc, gdzie po przejechaniu 2 kilometrów zatrzymali 41-latka, którego dokumenty zostały odnalezione w pojeździe.

 

"Stacja" kradzionych paliw w bagażniku

 

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, trafili do policyjnego aresztu. Złożyli także wyjaśnienia. W bagażniku miniwana, którym jeździli było 11 kanistrów wypełnionych kradzionym olejem napędowym.

 

Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia. Prokurator rejonowy zastosował wobec zatrzymanych dozór policji.

 

KPP Pyrzyce

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie