6-latka zgubiła się na plaży. W akcji poszukiwawczej nowy radiowóz. "Jedyny w swoim rodzaju"

Polska
6-latka zgubiła się na plaży. W akcji poszukiwawczej nowy radiowóz. "Jedyny w swoim rodzaju"
KWP Szczecin
Polaris TP40 wykorzystywany jest przez mundurowych ze Świnoujścia od kilku tygodni

Obywatelka Niemiec, która wypoczywała na plaży w Świnoujściu, straciła z oczu swoją 6-letnią córkę. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Polscy funkcjonariusze wykorzystali w akcji nowy pojazd terenowy świnoujskiej policji - Polaris TP40.

- Dzięki wykorzystaniu tego nietypowego radiowozu możliwe było sprawdzenie przez policjanta wraz z mamą dziecka całej plaży w zaledwie kilkanaście minut - przekazał st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji. 

 

ZOBACZ: Kiedy znika dziecko. "Istotna jest każda sekunda"

 

Właśnie podczas poszukiwań na plaży, do patrolu jadącego quadem Polaris TP40 podeszły osoby, które poinformowały, że widziały patrol niemieckiej policji wraz z dziewczynką, której rysopis odpowiadał zaginionej 6-latce. Szybko to zweryfikowano i nawiązano kontakt z funkcjonariuszami zza granicy.

 

Dziewczynka w rękach niemieckiej policji

 

Świnoujski policjant pojechał wraz z mamą dziewczynki na przejście graniczne, gdzie oczekiwali już niemieccy funkcjonariusze z dzieckiem. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła do matki.

 

- Zakup pojazdu marki Polaris był współfinansowany z Fundusz Modernizacji Policji oraz przez miasto Świnoujście. Ten jedyny w swoim rodzaju radiowóz od kilku tygodni pełni służbę na terenie Świnoujścia i jest wykorzystywany do sprawdzenia w jak najszybszym czasie trudnego i nieodstępnego dla innych pojazdów osobowych terenu - informuje st. post. Zwierzchowski.

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie