Duda porozmawia z Trumpem o broni jądrowej? Szef BBN ucina spekulacje

Polska
Duda porozmawia z Trumpem o broni jądrowej? Szef BBN ucina spekulacje
Polsat News/Zdj. archiwalne
Prezydenci Duda i Trump spotkają się w środę 24 czerwca w Waszyngtonie

Rozmowy na temat broni nuklearnej nie były prowadzone i nie są przewidywane podczas spotkania w przyszłym tygodniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem - stwierdził w sobotę szef BBN Paweł Soloch.

Prezydenci Duda i Trump spotkają się w środę 24 czerwca w Waszyngtonie. Wizyta polskiego prezydenta w USA ma dotyczyć obronności, współpracy militarnej i handlowej oraz energetyki.

 

Wcześniej pojawiały się informacje, że podczas spotkania mają zostać omówione także plany USA związane z relokacją wojsk w Europie oraz kwestia wykorzystania energii nuklearnej.

 

"Takie rozmowy nie są przewidywane"

 

Soloch pytany w sobotę w Programie 3 Polskiego Radia, czy rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będą dotyczyły broni nuklearnej, powiedział, że "w żadnych oficjalnych komunikatach nie pojawiła się taka kwestia". - Takie rozmowy nie były prowadzone i nie są przewidywane w realnym czasie, na pewno nie w przyszłą środę - dodał.

 

Jak zaznaczył Soloch, wizyta prezydenta Dudy w USA jest "związana z omówieniem relacji polsko-amerykańskich. - Ale jednym z tematów będzie także kontekst sojuszniczy z NATO - powiedział szef BBN.

 

- Wizyta prezydenta Dudy będzie pierwszą wizytą przywódcy innego kraju w USA podczas pandemii koronawirusa - zaznaczył Soloch.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie