Sztab Dudy pozwał Trzaskowskiego w trybie wyborczym

Polska
Sztab Dudy pozwał Trzaskowskiego w trybie wyborczym
Polsat News
Sztab Andrzeja Dudy pozwał Rafała Trzaskowskiego

- Złożyliśmy w imieniu komitetu kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu za jedno z kilku kłamstw - powiedział w piątek pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski. - Chcę zaznaczyć, że nie będę mówił, za które, ponieważ nie chcę ułatwiać pracy sztabowi (Trzaskowskiego - red.) - dodał.

Krzysztof Sobolewski zapowiedział w czwartek, że sztab Andrzeja Dudy złoży pozew w trybie wyborczym w Sądzie Okręgowym w Warszawie w związku z "kłamstwami Rafała Trzaskowskiego" - oświadczył w czwartek polityk PiS. Pytany o szczegóły wniosku odparł, że zostaną one przedstawione w piątek.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: powołam pełnomocniczkę ds. kobiet

 

Podczas piątkowego briefingu prasowego Sobolewski przekazał, że pozew ten został złożony. - Chcę zaznaczyć, że nie będę mówił, za które (kłamstwo - red.), ponieważ nie chcę ułatwiać pracy sztabowi (Trzaskowskiego - red.) - dodał.

 

Wyjawił jedynie, że chodzi o słowa Trzaskowskiego, które miały paść na jednym z wieców wyborczych.

 

- Domagamy się sprostowania nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych oraz opublikował sprostowanie w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały - powiedział Sobolewski.

 

Jak dodał, nie wyklucza skierowanie kolejnych pozwów w trybie wyborczym.

 

WIDEO: briefing prasowy Krzysztofa Sobolewskiego

  

"Kolejne kuriozum"

 

O komentarz do pozwu Rafał Trzaskowski został zapytany w piątek na konferencji w Poddębicach (Kujawsko-Pomorskie). - To jest kolejne kuriozum - rządzący składają pozew i nawet nas nie informują, o czym ma być ten pozew, ja jeszcze o takiej sytuacji nigdy nie słyszałem. To pokazuje, że w szeregach rządzących jest po prostu absolutny, totalny chaos, że oni nawet się nie mogą zdecydować, jaki pozew chcą złożyć - ocenił prezydent Warszawy.

 

Przypomniał, że on sam niedawno złożył do sądu w Warszawie pozew cywilny przeciwko TVP (chodzi m.in. o materiały dotyczące awarii oczyszczalni ścieków Czajka i zarządzania biurem stołecznego ratusza). - My dokładnie wiemy, o co skarżymy telewizję publiczną, o mnóstwo przeinaczeń i manipulacji, które są dokładnie wylistowane w naszym pozwie. Chcemy, żeby ta sprawa została rozstrzygnięta na spokojnie, dlatego że upolitycznienie telewizji, która mieni się publiczną, wymaga poważnej debaty - zaznaczył kandydat KO na prezydenta.

 

- Rządzący natomiast, jeżeli nawet dziennikarzy nie informują, nie mówiąc o nas, jaki będzie pozew, w jakiej sprawie będzie składany, to po prostu wystawiają samym sobie świadectwo całkowitego braku profesjonalizmu i chaosu, jaki panuje w sztabie Andrzeja Dudy - dodał Trzaskowski.

 

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie