Koronawirus w SOP? Czterech funkcjonariuszy na kwarantannie

Polska
Koronawirus w SOP? Czterech funkcjonariuszy na kwarantannie
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News
Funkcjonariuszom wykonano testy na obecność koronawirusa.

Czworo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa przebywa obecnie na kwarantannie; zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformował w środę ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Pierwsze testy miały potwierdzić u nich obecność Sars-Cov-2.

Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że początkowo zakażenie koronawirusem podejrzewano u jednego z funkcjonariuszy, który nie brał udziału w ochronie ważnych osób w państwie, a w formacji wykonywał pracę magazyniera. Następnie okazało się, wirusa Sars-Cov-2, może mieć więcej osób.

 

Do zakażeń miało dojść nie w pracy, a najprawdopodobniej w kontakcie z rodziną. Objawy zakażenia miała bowiem żona jednego z funkcjonariuszy. Inny z funkcjonariuszy w chwili zaobserwowania objawów był na urlopie.

 

ZOBACZ: Zakażeni koronawirusem kilkadziesiąt razy złamali kwarantannę. Grozi im więzienie

 

Rzecznik prasowy SOP ppłk SOP Bogusław Piórkowski potwierdził w środę, że czworo funkcjonariuszy SOP zostało objętych kwarantanną.

 

Procedury sanepidu

 

- Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcjonariusze, którzy przebywają na kwarantannie nie mieli kontaktu z osobami ochranianymi przez SOP - zapewnił Piórkowski.

 

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP pierwsze testy wykonane u funkcjonariuszy potwierdziły obecność wirusa Sars-Cov-2. Testy będą powtórzone. SOP sprawdza również, z kim funkcjonariusze, którzy są w kwarantannie mogli mieć styczność.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie