Biedroń chciał spotkania z prezydentem, teraz odrzuca jego zaproszenie. Wyjaśnił dlaczego

Polska
Biedroń chciał spotkania z prezydentem, teraz odrzuca jego zaproszenie. Wyjaśnił dlaczego
PAP/Tomasz Waszczuk

- Podtrzymuję tę deklarację. Najpierw jednak powinny paść publicznie przeprosiny - powiedział w "Graffiti" Robert Biedroń. Kandydat Lewicy deklarował wcześniej chęć spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, jednak gdy ten go zaprosił lider Wiosny odmówił. - Tu nie chodzi o politykę, ale o ludzi. Duda powinien zmienić swoją postawę - przekonywał Biedroń.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę na 11:30 do Pałacu Prezydenckiego Roberta Biedronia oraz jego matkę Helenę Biedroń, a także aktywistę LGBT, którego prezydent spotkał w Lublinie podczas wiecu wyborczego. We wtorek Biedroń poinformował, że na spotkanie nie pójdzie.

 

ZOBACZ: Mosbacher nie interweniowała, ale "USA potępiają dyskryminację"

 

Piotr Witwicki pytał co się zmieniło w ostatnim czasie, że Biedroń już nie chce spotkania z prezydentem wbrew wcześniejszym deklaracjom. Lider Wiosny proponował wcześniej Andrzejowi Dudzie spotkanie, na którym miałby pojawić się ze swoją mamą i porozmawiać jak żyje się z osobą LGBT.

 

Wideo: Biedroń wyjaśnił dlaczego nie spotka się z prezydentem

  

"Podtrzymuję deklarację dot. spotkania z prezydentem"

 

- Podtrzymuję tę deklarację. Najpierw jednak powinny paść publicznie przeprosiny - odparł Biedroń. 

 

Dopytywany co wydarzyło się pomiędzy propozycją spotkania a zaproszeniem ze strony prezydenta kandydat Lewicy wyjaśnił, że "padło wiele niepotrzebnych słów, z których Duda się nie wycofał". - Dodatkowo Terlecki dolewa oliwy do ognia. Widzimy tę nagonkę w mediach publicznych - wymieniał. 

 

ZOBACZ: Czy Duda wygra w I turze? "Wszystko jest możliwe". Tomczyk w "Gościu Wydarzeń"

 

- Jestem człowiekiem dialogu, zawszę będę rozmawiał. Tu nie chodzi o politykę, ale o ludzi. Duda powinien zmienić swoją postawę. On chce wykorzystać tę sytuację - przekonywał kandydat Lewicy na prezydenta RP.

 

- Jeżeli Duda chce odkupić swoje winy to leży gotowy projekt ustawy o przestępstwach z nienawiści, który wielokrotnie odrzucany był w Sejmie. Warto byłoby go wdrożyć - podkreślił Biedroń. 

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie