Pijany 22-latek uciekał policjantom i celowo uszkodził radiowóz

Moto
Pijany 22-latek uciekał policjantom i celowo uszkodził radiowóz
KPP w Lubinie
Zatrzymany mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a w organizmie miał ponad promil alkoholu

Mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami uszkodził oznakowany radiowóz. Kierowca nie posiadał prawa jazdy, a w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu wieczorem. Funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Ścinawie, patrolując gminę, zauważyli w jednej z wsi dobrze im znanego 22-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego.

 

Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Mercedes. Gdy policjanci próbowali go zatrzymać do kontroli drogowej, ten zignorował sygnały mundurowych i zaczął uciekać.

 

Zderzenie z ...wiaduktem

 

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. W pewnym momencie mężczyzna wjechał na pobliskie pola. Kiedy policjanci próbowali zablokować wyjazd z polnej drogi, kierujący uderzył w przód radiowozu, ominął policjantów i zaczął znowu uciekać, ignorując polecenie zatrzymania się.

 

ZOBACZ: Potrącił dwóch policjantów i uderzył w radiowóz. Pościg w Siemianowicach Śląskich

 

W pewnym momencie mężczyzna stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy wiadukt kolejowy. Próbował jeszcze uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany i obezwładniony.

 

Jak się okazało kierujący, nie posiadał prawa jazdy, a w organizmie miał ponad promil alkoholu.

 

22-latek trafił do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz uszkodzenie oznakowanego radiowozu.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie