Ósmoklasiści z Gielniowa nie przystąpili do egzaminu. U nauczycielki wykryto zakażenie

Polska
Ósmoklasiści z Gielniowa nie przystąpili do egzaminu. U nauczycielki wykryto zakażenie
Zdj. ilustracyjne/ PAP/Marcin Bielecki
Na zdjęciu ósmoklasiści ze Sportowej Szkoły Podstawowej Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie przed egzaminem

Ze względu na wykrycie koronawirusa u jednej z nauczycielek w szkole w Gielniowie (Mazowieckie), w poniedziałek w tej placówce nie odbył się egzamin dla ósmoklasistów. Egzaminów nie będzie także we wtorek i środę. Dzieci będą do nich przystępować w lipcu.

O pozytywnym wyniku badania u nauczycielki ze szkoły podstawowej w Gielniowie (pow. przysuski) miejscowy sanepid dowiedział się w sobotę.

 

Nauczycielka w ostatnich dniach prowadziła w szkole konsultacje dla uczniów klas ósmych przygotowujące do egzaminów. Teraz kobieta przebywa w izolacji domowej, a jej rodzina została objęta kwarantanną.

 

70 osób w kwarantannie

 

- Także szesnaścioro dzieci, z którymi nauczycielka miała w ostatnim czasie kontakt, zostało wraz z rodzinami objętych kwarantanną; w sumie to ok. 70 osób. W tym tygodniu będą mieć przeprowadzone testy - poinformowała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk.

 

ZOBACZ: Specjalne wytyczne sanitarne na egzaminie ósmoklasisty

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną dyrektor szkoły po konsultacji z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz z rodzicami zdecydował, że zaplanowane na poniedziałek, wtorek i środę egzaminy dla ósmoklasistów nie odbędą się. Uczniowie podejdą do nich w terminie dodatkowym, wyznaczonym na 7-9 lipca.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie