"Jesteśmy merytorycznym głosem w polskim Sejmie i w tej kampanii"

Polska
"Jesteśmy merytorycznym głosem w polskim Sejmie i w tej kampanii"
PAP/Łukasz Gągulski
Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta

To paradoks, że my, którzy przez lata byliśmy posądzani o radykalizm, okazujemy się merytorycznym głosem w polskim Sejmie i w tej kampanii wyborczej - ocenił kandydat Konfederacji na prezydenta RP Krzysztof Bosak podczas sobotniego briefingu w Krakowie.

- To pewien paradoks tej kampanii wyborczej, że my, którzy przez lata byliśmy posądzani o radykalizm, o bardzo silne ideologicznej podstawy do tego zaangażowania politycznego - i były to częściowo oceny słuszne - okazujemy się merytorycznym głosem w polski Sejmie, merytorycznym głosem w tej kampanii wyborczej i punktem odniesienia do wyborców zniechęconych już tym jałowym podziałem politycznym, który się ukształtował - powiedział dziennikarzom na krakowskim Rynku Głównym Krzysztof Bosak.

 

"Nowy porządek"

 

Podkreślił, że politycy Konfederacji rozmawiają z Polakami o tym co najważniejsze, o wizji kraju. Zaznaczył, że wizja tego ugrupowania politycznego skoncentrowana jest na hasłach reformy ustrojowej opisanej w broszurze "Nowy porządek".

 

ZOBACZ: "Za komuny ideologizowano dzieci, dziś też próbuje się wciskać ideologię, ale inną"

 

- Jest ona owocem wspólnego dorobku programowego naszych środowisk odwołujących się do wizji polityki merytorycznej, opartej na prawidłowym odczytaniu interesów polskich obywateli, a nie na wzajemnym zakleszczeniu się polityków w sporze partyjnym, ideologicznym – powiedział Bosak.

 

WIDEO: Krzysztof Bosak podczas sobotniego briefingu w Krakowie

  

Plany Bosaka

 

Wieczorem kandydat Konfederacji na prezydenta ma być w Katowicach, gdzie – jak zapowiedział – odbędzie się wiec w obronie polskiego górnictwa. - Przypomnijmy, że mamy do czynienia z zupełnie nielogicznym schematem zamykania kopalń – podkreślił.

 

W niedzielę Bosak weźmie udział w obchodach 80. rocznicy deportacji do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz pierwszych Polaków. Potem pojedzie do Opola.

 

Zapowiedział, że w Warszawie zamierza wziąć udział w co najmniej trzech ogólnopolskich debatach. - Cały czas nasz sztab dogrywa szczegóły tych debat wyborczych – powiedział. Po debatach, na finał kampanii wyborczej, Konfederacja planuje ogólnopolski wiec w Warszawie.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie