Burze z gradem i silny wiatr. Ostrzeżenia dla pięciu województw

Polska
Burze z gradem i silny wiatr. Ostrzeżenia dla pięciu województw
Twój News/Małgorzata; Twój News/Aneta
Ostrzeżenia przed burzami z gradem dla pięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla woj.: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Przez cały dzień, niemal w całym kraju temperatura będzie oscylowała wokół 30 stopni Celsjusza.

Jak informuje IMGW, na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz wiatrem w porywach do 90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

 

ZOBACZ: Mężczyzna, który uciekał przed burzą, porwany przez wodę. Seria utonięć w Lubelskiem [ZDJĘCIA]

 

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 13-14 i mogą potrwać do 3 w nocy.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

Jak podaje IMGW temperatura maksymalna niemal w całym kraju będzie wahać się od 27 do 30 stopni Celsjusza. Jedynie na północnym i północnym wschodzie oraz w miejscowościach podgórskich tremometry pokażą od 20 do 25 stopni.

 

Sprawdź aktualną prognozę pogody:

  

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie