Pociągi międzynarodowe wracają na tory. Sprawdź, kiedy

Polska
Pociągi międzynarodowe wracają na tory. Sprawdź, kiedy
polsatnews.pl
"Składy przewoźnika będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i Słowacji" - informuje PKP Intercity

W związku z otwarciem granic dla połączeń kolejowych PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca - poinformował przewoźnik w piątkowym komunikacie. PKP Intercity zawiesza jednak na okres wakacji niemal 100 połączeń, wśród nich te nad morze.

"Składy przewoźnika będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i Słowacji" - napisano w komunikacie.

Dodano, że PKP Intercity jest w stałym kontakcie z kolejowymi partnerami zagranicznymi i podkreślono, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach kursujących po kraju, jak i za granicą.

 

Najpierw do Berlina

 

Jak informuje PKP Intercity, spółka ma przygotowany plan sukcesywnego przywracania relacji międzynarodowych. Pierwsze pociągi w kierunku Berlina zaczną kursować 22 czerwca. Tego dnia wyruszy do stolicy Niemiec nowe, codzienne połączenie - EIC Wisła z Warszawy Wschodniej. Skład wyjedzie ze stacji początkowej o godz. 6:29, dotrze do stacji docelowej Berlin Hauptbahnhof o godz. 12:16.

 

ZOBACZ: Branża lotnicza przeciw ograniczaniu miejsc w samolotach. List otwarty do premiera

 

Pociąg w kierunku Polski odjedzie z głównego dworca o godz. 15:43, docierając do Warszawy w godzinach wieczornych (21:21 na stacji Warszawa Wschodnia). Do stolicy Niemiec dojedziemy również z Warszawy składem EIC Sprewa. Natomiast 25 czerwca z Warszawy do Berlina wyjedzie pociąg EIC Odra, a 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

 

Inne połączenia

 

Z kolei pociągi międzynarodowe w kierunku Czech, Austrii, Węgier i Słowacji będą uruchamiane sukcesywnie w drugiej połowie miesiąca. Od 22 czerwca wyruszą składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski). Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Ponadto z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

 

ZOBACZ: Wracają kolejne pociągi Intercity. W nowym rozkładzie mało połączeń do Katowic

 

Szczegółowy wykaz uruchamianych pociągów międzynarodowych dostępny jest na stronie intercity.pl.

 

Reżim sanitarny

 

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk.

 

Jak informuje PKP Intercity, wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są wszystkie kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety.

bia/wka/zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie