Żadnych zgonów na koronawirusa. Rząd Hiszpanii znowu nie uwzględnił danych z regionów

Świat
Żadnych zgonów na koronawirusa. Rząd Hiszpanii znowu nie uwzględnił danych z regionów
PAP/EPA/Fernando Calvo HANDOUT
Według resortu zdrowia Hiszpanii do czwartku w całym kraju zanotowano łącznie 242 707 infekcji SARS-CoV-2.

Rząd Hiszpanii ponownie nie uwzględnił zgonów na Covid-19 podawanych przez służby medyczne regionów tego kraju, informując w czwartkowym komunikacie o „zerowym” dobowym bilansie zmarłych. W sąsiedniej Portugalii od środy potwierdzono zaś 7 nowych ofiar koronawirusa.

Z szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że od niedzieli w tym kraju nie nastąpił żaden zgon z powodu zakażenia SARS-CoV-2. Resort szacuje łączną liczbę zmarłych na 27 136.

 

Komentatorzy odnotowują, że rząd Pedra Sancheza w dalszym ciągu nie wprowadza do statystyk zgonów podawanych przez służby medyczne wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Do czwartkowego wieczora trzy regiony – Madrytu, Kastylii-La Manchy oraz Kastylii i Leonu – oszacowały, że łącznie w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 12 zainfekowanych pacjentów.

 

ZOBACZ: Hiszpański sposób na kryzys. Dochód gwarantowany dla milionów ludzi

 

Według resortu zdrowia Hiszpanii do czwartku w całym kraju zanotowano łącznie 242 707 infekcji SARS-CoV-2, co oznacza, że podczas ostatniej doby przybyło 427 zakażeń.

 

Wysoka dynamika zakażeń

 

W Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin ministerstwo zdrowia potwierdziło 7 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa. W sumie zmarło tam już 1504 pacjentów chorych na Covid-19.

 

W dalszym ciągu w Portugalii utrzymuje się wysoka dynamika zakażeń, których łącznie jest już 35 910. Od środy przybyło 310 infekcji koronawirusem, z czego ponad 91 proc. na terenie aglomeracji stolicy. Podczas ostatniej doby najwięcej zakażeń zanotowano w Lizbonie oraz położonych koło stolicy miastach Sintra i Cascais.

 

Pomimo wysokiego odsetka nowych zakażeń w stolicy resort zdrowia nie wprowadził rozważanego wcześniej zakazu otwierania ogródków restauracyjnych w związku z obchodzonym 13 czerwca świętem Lizbony. Wydarzenie to gromadziło w poprzednich latach na ulicach miasta tłumy mieszkańców oraz turystów.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie