Koronawirus na mazowieckiej komunii. Sanepid szuka uczestników

Polska
Koronawirus na mazowieckiej komunii. Sanepid szuka uczestników
Google Maps
W parafii w Gielniowie osoba zarażona koronawirusem uczestniczyła w uroczystościach pierwszej komunii.

Sanepid w Przysusze (woj. mazowieckie) opublikował w środę komunikat, w którym wzywa do zgłoszenia się do służb epidemiologicznych uczestników mszy z okazji pierwszej komunii, która odprawiana była w parafii w Gielniowie. Jeden z uczestników nabożeństwa był zarażony wirusem Covid-19. Wszystkie osoby, które były w kościele na uroczystości, są teraz zagrożone zainfekowaniem koronawirusem.

Według Państwowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze (woj. mazowieckie) osoba, u której potwierdzono zakażenie wirusem Covid-19, uczestniczyła w mszy świętej, która została odprawiona 31 maja o godzinie 12:00 w Gielniowie.

 

Sanepid dmucha na zimne

 

Wszystkie osoby, które w parafii bł. Wojciecha z Gielniowa w Gielniowie uczestniczyły w uroczystościach pierwszej komunii powinny zgłosić się do sanepidu. 

 

ZOBACZ: Ksiądz Wesołek wygrał w Bydgoszczy z koronawirusem. Mobilny ołtarz w Boże Ciało

 

"Wszystkie osoby, które 31 maja były na Mszy Świętej Komunijnej o godzinie 12:00 w kościele bł. Władysława w Gielniowie powinny niezwłocznie skontaktować się z sanepidem w Przysusze. Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową pod adresem: przysucha@psse.waw.pl oraz telefonicznie pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 lub 798 875 743" - informuje sanepid.

 

Nie wiadomo, kiedy doszło do zakażenia

 

Z kolei parafia w Gielniowie uspokaja wiernych. 

 

Księża potwierdzili, że "Sanepid kontaktował się (...) z księdzem proboszczem i oznajmił, co trzeba zrobić". 

 

Z informacji parafii wynika, że "komunia była 10 dni temu i nie wiadomo, czy dana osoba była chora, bo może zaraziła się kilka dni temu". Mogłby z tego wynikać, że w dniu komunii 31 maja wymieniana przez sanepid osoba mogła być jeszcze zdrowa - informuje parafia. 

 

"Jeśli ktoś ma objawy, niech zgłosi się do sanepidu tel. lub mailowo" - napisali księża.

 

 

Poniżej komunikat sanepidu w Przysusze:

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie