Pożar w wieżowcu w Koszalinie. Jedna osoba nie żyje, 200 ewakuowanych

Polska
Pożar w wieżowcu w Koszalinie. Jedna osoba nie żyje, 200 ewakuowanych
OSP Świeszyno
Akcja gaśniczo-ratownicza trwała ponad 5 godzin

Jedna osoba nie żyje, cztery ranne trafiły do szpitala, a około 200 zostało ewakuowanych po nocnym pożarze, do którego doszło w mieszkaniu na czwartym piętrze wieżowca przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie - poinformowała w piątek oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na czwartym piętrze w jednej z klatek wieżowca przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie służby otrzymały około godz. 23 w czwartek. Akcja gaśniczo-ratownicza trwała ponad 5 godzin.

 

 

- Nie żyje 67-letnia kobieta, która wyszła na zadymioną klatkę i zatruła się tleniem węgla. Natomiast lokatorka mieszkania, w którym wybuchł pożar, oraz jeszcze trzy osoby - kobieta i dwóch mężczyzn - zostali przewiezieni do szpitala. Z mieszkań z dwóch klatek schodowych wieżowca ewakuowano około 200 osób - poinformowała kom. Kosiec.

 

Przekazała, że powołany został sztab kryzysowy. - Od decyzji inspektora nadzoru budowlanego będzie zależało, czy i kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze spółdzielnią mieszkaniową - powiedziała kom. Kosiec.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie