Przedpołudniowe spotkanie premiera z ministrami: "To była szybka odprawa"

Polska
Przedpołudniowe spotkanie premiera z ministrami: "To była szybka odprawa"
Polsat News

Rzecznik rządu spotkał się z dziennikarzami po przedpołudniowym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami i wiceministrami, jakie szef rządu zorganizował w KPRM. 

- Premier Morawiecki nakreślił scenariusz działań na kolejne miesiące związane z tarczą antykryzysową. (...) Najnowsze dane, które do nas spływają, pokazują, że Polska ma szansę przejść przez kryzys najlepiej ze wszystkich państw UE. Do tego potrzebna jest jednak współpraca i zgoda - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller na konferencji prasowej. 

 

- To była szybka odprawa i jasny przekaz dotyczący walki o miejsca pracy i walki z koronawirusem - zaznaczył Mueller.

 

ZOBACZ: Sprawa wypadku Szydło. Trzaskowski odprowadził kierowcę seicento do sądu

 

Mueller podkreślił przy tym, że na spotkaniu premiera z ministrami został nakreślony scenariusz dotyczący harmonogramu działań przy inwestycjach, jakie planuje rząd. - W kuluarach była też mowa o tym, że musimy zmobilizować się, by w przyszłości móc działać zgodnie z prezydentem, a naszym zdaniem tę współpracę gwarantuje Andrzej Duda - ocenił.

 

"Optymistyczne dane dotyczące walki z epidemią"

 

Zdaniem rzecznika rządu dane dotyczące walki z epidemią "są optymistyczne". - Walka jednak trwa, a wszystkie zalecenia obowiązują. Mamy jednak 80 procent wolnych łóżek, jeśli chodzi o szpitale zakaźne, ponad 90 procent wolnych respiratorów. Jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednią opiekę - dodał. Mueller zapewnił też, że większość dzisiejszych źródeł zakażeń to pojedyncze ogniska, które mogą pojawiać się jeszcze w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

- Jako instytucje państwowe nauczyliśmy się procedur, postępowania w tych warunkach. To lekcja z ostatnich miesięcy i nawet przy pojawienia się kolejnych ognisk będziemy umieli szybko reagować - powiedział.

 

maf, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie