Kibice zaatakowali autokar Benfiki. Dwóch piłkarzy w szpitalu

Świat
PAP/EPA/TIAGO PETINGA
Portugalska ekstraklasa wznowiła rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa

Po czwartkowym remisie z Tondelą 0:0 w Lizbonie, wracający autokarem do centrum treningowego piłkarze Benfiki zostali zaatakowani. Pseudokibice obrzucili pojazd kamieniami, zbijając szyby i raniąc dwóch zawodników: Serba Andrija Zivkovica i Niemca Juliana Weigla.

Większe obrażenia odniósł Zivkovic, natomiast - jak donosi dziennik "Diario de Noticias", powołując się na przedstawicieli klubu - Weigl był "w stanie szoku".

Niemiec już drugi raz znalazł się w takiej sytuacji - był też na pokładzie autokaru Borussii Dortmund, gdy w jego pobliżu wybuchła bomba przed ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów z AS Monaco.

Obaj zawodnicy trafili do szpitala, ale ich rany nie są poważne.

Czwartek był dopiero drugim dniem rywalizacji portugalskiej ekstraklasy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Mecze odbywają się przy pustych trybunach.

W środę porażkę poniósł dotychczasowy lider FC Porto - z Famalicao 1:2 - i Benfica miała szansę wyprzedzić odwiecznego rywala. Nie była jednak w stanie strzelić gola 13. w tabeli Tondeli. Obecnie obie czołowe ekipy mają po 60 punktów, a trzeci Sporting Braga traci do nich 14 "oczek".