Wotum nieufności wobec ministra zdrowia. Wnioskiem zajmie się w czwartek Sejm

Polska
Wotum nieufności wobec ministra zdrowia. Wnioskiem zajmie się w czwartek Sejm
PAP/Mateusz Marek
Minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

W czwartek Sejm zajmie się wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a także prezydenckim projektem ustawy o dodatku solidarnościowym - poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) po posiedzeniu Prezydium Sejmu, które zdecydowało o włączeniu tego punktu do porządku obrad.

Jak przekazał Czarzasty, posiedzenie Sejmu zostanie wznowione w czwartek o godz. 11:30, a nie jak wcześniej planowano o godz. 15.

 

Podczas środowego Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów uzupełniono porządek obrad o wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który negatywnie zaopiniowała we wtorek komisja zdrowia.

 

Ponadto do porządku posiedzenia włączono projekt ustawy o dodatku solidarnościowym, który prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu. Projekt przewiduje 1,4 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie trzy miesiące dla osób zwolnionych z pracy po 31 marca br. Projekt zakłada też podniesienie zasiłku dla bezrobotnych.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie